Jinekomasti Tedavisi

Tedaviler – Jinekomasti ve Psödojinekomasti

Aşağıdaki prosedürler herbirey için en uygun olan tekniğin seçilmesine yardımcı olacak olan deneyimliKurul Sertifikalı bir Plastik Cerrah ile tartışılmalıdır.

jinekomasti-tedavisi

  1. Psödojinekomasti için: Psödojinekomasti içinerkeklerde uygulanan liposuction veya lipo yapılandırma negatif bir basınçkaynağı ile (pompa veya enjektör) emme yoluyla yağ dokusunun çıkartılmasınakullanılmaktadır. Genellikle kanamanın azaltılması için islak yöntem ilebirlikte uygulanmaktadır.
  2. Gerçek Jinekomasti için: erkek meme dokusununeksizyonu. Bu gerçek jinekomasti dokusu emme yoluyla alınamaz ve cerrahieksizyon ile çıkartılmalıdır. Erkek tipi meme küçültme genellikle aerolanın altkısmı boyunca yapılmaktadır (pigmentli kısım ve deri arasındaki). Bu uygulama doğruyapıldığında, genellikle fark edilemeyen yara izleri bırakmaktadır (atletler vevücut çalışanlar belirgin yara izlerine katlanamazlar).
  3. Kombine psödojinekomasti (yağlı doku) ve gerçekjinekomasti için (meme dokusu): tercih edilen tedavi cerrahi eksizyon veerkekler için liposuction’dır (daha iyi bir meme hattı için).
  4. Ağır Jinekomasti tedavisi için: Daha kolay anlaşılmasıiçin erkek meme büyüklüğünü, kadın meme büyüklüğü ile karşılaştıracağız (A, B,C, D, DD, vs.). Az sayıda tedavi modalitesi mevcuttur:
    1. Periaureolar (meme ucu aureola kompleksi çevresindekesi) erkek tipi meme küçültme: Buprosedür hafif ila orta düzeyde küçültmeler içindir. Bu kadınlarda A ve B kupuile karşılaştırılabilir.
    2. Üst veya alt flepler ile klasik meme küçültme: Bu dahabüyük memeler içindir (C, D) ve bir ters T insizyonu ve periaureolar kesibırakmaktadır. Çok seyrek olarak kullanılmaktadır.
    3. Büyük memelerde vertikal bir subareolar yara izine(yatay değil) yol açan dikey insizyonlu meme küçültme.

Bunlarada göz atmak isteyebilirsiniz...

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış! İlk yorum yapan sen ol.
Yorumunuzu Bırakın Şimdi, alttaki tüm alanları doldurarak yorum yapabilir veya istekte bulunabilirsiniz. Ekibimiz mümkün olan en kısa sürede size geri dönüş yapacaktır.
Jinekomasti Tedavisi Bursa