Jinekomasti Nedenleri ve Kesin Çözümü

Erkeklerde ne yazık ki sıklıkla görülen bir rahatsızlık olan jinekomasti; erkek memesinin kadınsı bir görünüm alması olarak açıklanır. Erkeklerde utanç konusu olan bu durum konuşulmasa da erkeklerin %40-60 gibi büyük bir çoğunluğunda görülür. Utanç konusu olan jinekomasti erkete sosyo-psikolojik sorunlarla birlikte toplumsal kaçınma ile derin depresyonların sebebi dahi olabilmektedir.

Bazı erkeklerde ağrıya dahi sebebiyet veren, tek yada her iki memede de görülebilen jinekomasti ergenlik dönemi ile kendini göstermeye başlar. Nadiren gerilediği yada ortadan kalktığı görülür. Genellikle ergenlik döneminde oluşan erkekte meme büyümesi aynı şekilde kalır yada gelişir. Jinekomasti vakalarının altında yatan sebep tıpta kesin olarak netleştirilememiştir. Utanç konusu olması nedeniyle genç – yaşlı erkek grubu jinekomastinin çözümünü araştırıyor.

Jinekomastinin yarattığı sosyo psikolojik baskıdan sıyrılmak için başvurulması gereken uzmanlık dalı estetik ve plastik cerrahidir. Erkekte meme büyümesi sorunun(jinekomasti) tedavisi cerrahidir. Cerrahi dışında farklı bir tedavi şekli ne yazık ki yoktur. Erken dönem jinekomasti teşhisinde sadece meme dokusu alımı ile liposuction denilen yağ alma yöntemi kullanılırken, bazı ileri vakalarda meme dokusu ile yağ dokusu alınırken aynı zamanda genişlemiş meme derisinin cilt fazlalığı da alınması gerekir.

Beklentilerin gerçekçi olduğu jinekomasti ameliyatı sonrası sonuçlar oldukça yüz güldürücü olur. Estetik plastik cerrahi uzmanı tarafından gerçekleştirilen erkekte meme küçültme ameliyatı neredeyse sıfır komplikasyon ile sonuçlanır. Erkekte meme küçültme operasyonu sonrasında elde edilen sonuçlar kalıcıdır. Erkeğin hayatında bir dönem varlığı ile sosyo-psikolojik sıkıntılara sebebiyet veren jinekomasti; gerçekleşen başarılı ameliyat sonrasında görünüm düzeltilmiş; kişinin kendine olan güveninin artmasını sağlanmış olur.

Bunlarada göz atmak isteyebilirsiniz...

Yorumlar

Kerem Işık (21.03.2018 - 12:37)
Jinekomastiden kurtulmak için tek çözüm ameliyat mı? Başka bir çözüm var mı? Fiyat önemli değil... Ameliyat ise iz kalır mı?
jinekomasti.biz.tr (22.03.2018 - 07:23)
İstediğiniz Jinekomasti (Erkekte Meme Büyümesi) fiyat bilgisi e-posta adresinize gönderilmiştir. Sağlıklı günler dileriz...
Yorumunuzu Bırakın Şimdi, alttaki tüm alanları doldurarak yorum yapabilir veya istekte bulunabilirsiniz. Ekibimiz mümkün olan en kısa sürede size geri dönüş yapacaktır.
Jinekomasti Tedavisi Bursa